Joga to ponadczasowa, praktyczna nauka, rozwijająca się przez tysiąclecia i zajmująca się fizycznym, moralnym, psychicznym oraz duchowym zdrowiem człowieka jako całości. B.K.S. Iyengar

Inka Kozłowska ( Intermediate Junior II, English speaking teacher )

Jogę praktykuję od 1999 roku, jest mi bliska od zawsze. Moje ciało od kiedy pamiętam, potrzebowało spokojnego, świadomego ruchu połączonego z jasnością umysłu. Gdy spotkałam w 1999 roku jogę, wiedziałam, że jest to przeznaczenie i przyjaźń bez granic czasu i przestrzeni. Zafascynowała mnie osobowość B.K.S. Iyengara i metoda, którą opracował, gdzie joga może być darem dla każdego bez względu na wiek, płeć, ograniczenia ciała czy życiowe zakręty. Przekaz Iyengara jest spójnym, logicznie skonstruowanym systemem, w którym prostota idzie w parze z niezwykłą finezją wykonywanych ćwiczeń. Przemyślana metodyka nauczania uzależniona jest od stopnia zaawansowania, jak również ogólnej kondycji i fizycznej dyspozycji uczniów. Uczę jogi od 2004 roku, od 2008 roku jestem certyfikowanym nauczycielem jogi Iyengara, jest to międzynarodowy certyfikat przyznawany według określonych kryteriów , które zapewniają jednolite i najwyższe standardy nauczania. W kolejnych latach nieustannie rozwijam swoją praktykę oraz sposób, w który uczę. Ukończyłam podyplomowe studia Psychosomatyczne praktyki jogi, kilkuletnie kursy nauczycielskie i niezliczoną ilość warsztatów u najlepszych polskich i zagranicznych nauczycieli seniorów, w tym również w Indiach w Punie. W 2007 roku zostałam nauczycielem Introductory II, w 2012 Intermediate Junior I, a w 2015 roku Intermediate Junior II. Uprawnia mnie to do prowadzenia zajęć na całym świecie, również jogi dla kobiet w ciąży oraz zajęć typowo terapeutycznych. Uczenie jogi jest moją radością i pasją. Jest dla mnie niezmiernym szczęściem obserwowanie pozytywnych zmian, jakie zachodzą w ludziach, którzy zaprzyjaźnili się z jogą. Te pozytywne zmiany przychodzą do każdego, bez wyjątku, dajmy sobie na to czas. Wszystkie osiem stopni jogi są dla mnie tak samo ważne i na zajęciach razem wkraczamy w świat jam, nijam, asan, pranajamy, pratjahary, dharany, dhyany, i samadhi. Poznajemy jogasutry i ich odniesienie do życia tu i teraz.

Jestem wdzięczna moim nauczycielom, uczniom i przyjaciołom , których spotkałam na ścieżce życia i jogi. Zachęcam Was wszystkich, byśmy razem odkrywali światło jogi.